Spójrz w lustro i przyjrzyj się uważnie swoim oczom. Jego kącik zewnętrzny znajduje się wyżej niż wewnętrzny? Twoje spojrzenie jest kocie i zmysłowe? Jesteś szczęściarą bo Twoje oko to tzw. migdał, który uważa się za ideał. (Tutaj możesz już przerwać czytanie tekstu). Tak na poważnie, oko w kształcie migdała jest wprost stworzone do eksperymentów z makijażem. Można dobierać różne kolory cieni, rysować kreski o różnych kształtach i grubości. W zasadzie wszystko jest dozwolone. Co jeśli jednak nie możesz poszczycić się oczami w kształcie migdała? Uwierz, że makijażem jesteś w stanie wiele oszukać. Trzeba tylko wiedzieć co uwydatnić a co schować. Specjalnie dla Ciebie przygotowałam rodzaje powiek oraz porady dzięki którym nauczysz się w swym codziennym makijażu unikać błędów.
Opadająca powieka (smutny wyraz twarzy). Z tym problemem boryka się wiele kobiet. Są jednak sposoby na to, aby optycznie powiększyć oko i podnieść opadającą powiekę. Przede wszystkim zrezygnuj z ciemnych cieni na całej powiece. Nie oznacza to oczywiście, że musisz całkowicie rezygnować z Twojego ulubionego koloru. Zawsze jednak staraj się dodatkowo nałożyć odrobinę jaśniejszego cienia, który zmniejszy ciężar powieki. Wskazane są zatem jasne cienie na ruchomej powiece. Cień zawsze staraj się wyciągać do góry i podkreślać ciemniejszym kolorem załamanie powieki. Kreska powinna natomiast unosić się ku górze a rzęsy powinny być dobrze wytuszowane i podkręcone przy zewnętrznym kąciku. Na większe wyjście możesz sobie pozwolić na kępki rzęs. Również przyklej je przy zewnętrznym kąciku oka.
Oko małe. Małe oczy są kompleksem wielu kobiet. Niestety niejednokrotnie obserwuję jak popełniają one jeden fatalny błąd. Mianowicie obrysowują ciemną kredką całe oko, tworząc ramę. Małe oko będzie wydawać się większe, jeśli zastosujesz jasne barwy nie tylko na powiece ruchomej ale również pod brwią. Pamiętaj, że to co ciemne i matowe pomniejsza a to co jasne, perłowe i błyszczące powiększa. Jeśli będziesz trzymać się tych zasad możesz być pewna, że będziesz wyglądać pięknie. Jeszcze mała rada. W linii wodnej oka zrób kreskę białą lub kremową kredką. Twoje spojrzenie będzie wypoczęte i świeże. Taki trik również powiększa optycznie oko.
Oczy blisko i daleko osadzone. Odpowiednio dobrany makijaż może wiele zdziałać również w przypadku rozstawu oczu. Jeśli Twoje oczy są osadzone blisko siebie, Twoim celem powinno być ich optyczne oddalenie. Tak więc jasne cienie stosuj w wewnętrznym kąciku oka a ciemne w zewnętrznym. Podobnie jak w przypadku opadającej powieki, rzęsy powinny być tuszowane mocniej przy zewnętrznym kąciku oka. Również kreska powinna wychodzić nieco bardziej na zewnątrz. Cień kieruj zaś ku górze. W przypadku oczu daleko osadzonych postępuj na odwrót. Ciemniejszy cień należy nakładać w wewnętrznym kąciku oka a jaśniejszy w zewnętrznym. To samo tyczy się rzęs. Tuszuj je mocniej w wewnętrznym kąciku oka.
Oko wypukłe. Przy takim kształcie oka wydawać się może, że jest ono na pierwszym planie. Duża część powieki ruchomej i gałki ocznej jest wypukła. Twoim celem jest więc sprawienie by oczy mniej przykuwały wzrok. W przeciwieństwie do oczu małych, tutaj jak najbardziej możesz pozwolić sobie na obrysowywanie całego oka ciemną kredką czy też cieniem. Na całą ruchomą powiekę nakładaj matowe cienie. Unikaj perły i skrzących się drobinek.
Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Z początku może Ci się wydawać, że zastosowanie powyższych zasad może być trudne a rezygnacja z nawyków jest wręcz niemożliwa. Warto jednak spróbować i dużo ćwiczyć.