Warning: The magic method ElatedCore\CPT\PostTypesRegister::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/bodhistawa/domains/starachowska.pl/public_html/wp-content/plugins/eltd-cpt/post-types/post-types-register.php on line 28 Warning: The magic method ElatedCore\Lib\ShortcodeLoader::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/bodhistawa/domains/starachowska.pl/public_html/wp-content/plugins/eltd-cpt/lib/shortcode-loader.php on line 31 Warning: The magic method ElatedInstagramApi::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/bodhistawa/domains/starachowska.pl/public_html/wp-content/plugins/eltd-instagram-feed/lib/eltd-instagram-api.php on line 90 Wszystko o pędzlach do makijażu – Makijaż Szczecin – Aleksandra Starachowska

Wszystko o pędzlach do makijażu

Wszystko o pędzlach do makijażu

makijaż szczecinCzęsto piszę, że pewne cienie trzeba nałożyć, niektóre rozetrzeć, czasem można zrobić nimi kreskę. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że część kobiet może się pogubić w takiej ilości informacji. Zapewne nie do końca jest jasne za pomocą jakiego pędzla można osiągnąć pożądany efekt. Rzeczywiście rodzajów pędzli jest wiele. Producenci prześcigają się w tworzeniu zestawów, który „powinien” trafić do każdej z Was. Ja jednak pragnę Was wyczulić na wszelkiego rodzaju promocje typu „30 pędzli w jednym zestawie”. Zapewniam Was, że jeśli nie zamierzacie zajmować się wizażem zawodowo na własne potrzeby wystarczy już zestaw 10 pędzli. Jest to optymalna ilość. Pewnie i tak jest to dosyć dużo przyrządów jak na codzienny czy wieczorowy makijaż. W dużym zestawie pędzle często się powtarzają i różnią się nieznacznie kształtem bądź wielkością. Dlatego większość z nich może się okazać po prostu zbędnym wydatkiem. Kolejną ważną kwestią jest kupno pędzli dobrej jakości. Nie kierujcie się ładnymi, kolorowymi skuwkami czy błyszczącym logo. Najdłużej służyć będą te z naturalnego włosia. Tekst ten jest dosyć obszerny. Chciałam w nim zawrzeć wszystkie istotne kwestie dotyczące wyboru pędzli.

 

Podstawą jest zadać sobie pytanie czego tak naprawdę potrzebujecie. Czy jeśli Wasz futerał będzie zawierał 25 elementów, będziecie używać ich wszystkich? Po drugie pomyślcie jak wygląda Wasz codzienny makijaż i czy poświęcacie na niego dużo czasu dbając o każdy szczegół.  Postanowiłam ułatwić Wam wybór i przygotowałam zestaw najważniejszych pędzli do wykonania makijażu, wybrałam z mojego etui te najpotrzebniejsze i uwieczniłam na zdjęciach. 7 z nich to absolutny must have.

 

PĘDZLE DO OCZU:

1.Pędzle do nakładania cieni do powiek.

Myślę, że spokojnie wystarczą dwa (np. jeden mniejszy,a drugi większy). Czemu dwa? Możecie zastosować je odpowiednio do jasnych oraz ciemnych cieni. Tak aby jeden zawsze służył konkretnym barwom. Pędzel do nakładania cieni powinien być szeroki i delikatnie zaokrąglony na końcu.

 

2.Pędzel do rozcierania cieni do powiek.

Jest to tzw. blendujący pędzel. Służy on jak sama nazwa wskazuje do rozcierania cieni, łączenia kolorów tak by się przenikały. Najczęściej ma on formę małej kulki. Moim zdaniem jest to jeden z ważniejszych pędzli w makijażu oczu.

pędzle

 

3.Pędzel do dolnej powieki.

Jest ważny gdyż  nasze oczy są niezwykle wrażliwe. Nakładanie cieni tym pędzlem umożliwia precyzyjne nałożenie cienia na dolnej powiece. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko, że drobinki kosmetyku wpadną do naszego oka. Dodatkowo może on służyć do wykonania rozmytych kresek za pomocą cienia. Są one bardziej subtelne niż np. te graficzne zrobione eyelinerem. Pędzel ten jest płaski i prosty (zdjęcie  nr 3).

 

4.Pędzel do brwi.

Dobrze jest go mieć zwłaszcza jeśli malujecie brwi cieniami. Pędzelek ten jest płaski i ścięty pod skosem. Dokładnie rozprowadza kosmetyk na całej linii włosków. Pozwala na precyzyjny rysunek brwi. Pamiętajcie, że brwi malowane cieniem są o wiele bardziej naturalne niż gdy są malowane kredką. Cień optycznie uwypukla, a kredka spłaszcza. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać poprzez łączenie tych dwóch metod.

 

5. Jeśli z pędzli do oczu chciałybyście zakupić jeszcze jeden, to polecam ten do kresek. Nie wszystkie kobiety preferują eyeliner w żelu czy też cake. Jeśli jednak zdecydujecie się na takie formy tego kosmetyku ten pędzel sprawdzi się znakomicie. Może on przybierać dwie formy. Pierwsza to pędzel podobny do tego do brwi. Jest odrobinę mniejszy, płaski i ścięty na skos. Druga forma to cienko zakończony pędzel przywodzący na myśl końcówkę długopisu (czasem końcówka stalówki może być również zgięta pod kątem 90. stopni).

 

PĘDZLE DO TWARZY:

6.Pędzel do różu.

Nie muszę chyba mówić jak ważną rolę odgrywa w naszym makijażu. Dzięki niemu aplikacja różu jest łatwiejsza i bardziej precyzyjna. Ten pędzel może mieć również dwie formy. Pierwsza to pędzel ścięty pod skosem, druga o zaokrąglonym końcu. Pędzel do różu jest średniej wielkości  i pękaty. Nie może być jednak za duży, aby nie pokrywał zbyt dużej powierzchni. Ma on bowiem służyć przede wszystkim do zaznaczenia kości policzkowych.

 

7.Pędzel do pudru.

Jest to największy pędzel w tym zestawieniu. Duży, puszysty, rozłożysty i zaokrąglony na końcu. Nakłada się nim puder sypki bądź w kamieniu. Jeśli używacie pudru w makijażu pamiętajcie o tym, by nakładać go na końcu. Puder działa niczym fikser i utrwala makijaż oraz sprawia, że skóra twarzy jest matowa.

 

8.Pędzel do ust:

Piszę o nim choć nie jest on koniecznością. Malując się w domu szminką, możecie bez obaw aplikować pomadkę bezpośrednio z opakowania. Warto jednak zaopatrzyć się w pędzelek do ust z jednego powodu. Umożliwia on bardzo precyzyjne rozprowadzenie pomadki na wargach. Jego wykończenie (mały zwężający się ku górze) sprawia, że dotrze do nawet najtrudniej dostępnych drobnych obszarów takich jak kąciki ust lub nasze „serduszko”.

 

PĘDZLE, KTÓRE MOŻNA ALE  NIE TRZEBA  MIEĆ:

 

9. Pędzel do brązera.

Służy do nakładania brązera. Pędzel jest pękaty, a jego koniec powinien być zaokrąglony. Z powodzeniem jednak możecie używać do brązera Waszego pędzla, którym nakładacie róż do policzków. Pamiętajcie tylko o wyczyszczeniu pędza po każdym jego użyciu.

 

10.Pędzel do podkładu.

Drugim pędzlem jest ten do podkładu. Jego kupno powinno zależeć od tego jaką metodę aplikacji fluidu wybierzecie.  Równie dobrze możecie nałożyć podkład za pomocą gąbeczki czy też palców. Rodzajów pędzli do podkładu jest wiele. Akurat w jego przypadku ważne jest, aby wykonany był z włosia syntetycznego (nie absorbuje dużych ilości fluidu). Pędzel ten powinien być „zbity” i zaokrąglony na górze.

 

Przechowywanie i higiena pędzli.

Jeszcze słowo na temat przechowywania i higieny pędzli. Najlepiej jest dezynfekować je w miarę możliwości po każdym użyciu. Dotyczy to zwłaszcza pędzla do podkładu. W tym celu można zaopatrzyć się w specjalny preparat. Spryskujemy nim chusteczkę higieniczną i dokładnie wycieramy nasze pędzle. Wiadomo, że im częściej używamy naszych rzeczy, tym szybciej się one niszczą. To samo jest z pędzlami. Dlatego aby dłużej Wam służyły zalecam również kąpiel :) Przynajmniej raz w miesiącu należy umyć je w ciepłej wodzie z mydłem albo delikatnym szamponem (np. dla dzieci). Po umyciu odsączcie pędzle, ułóżcie je na ręczniku i pozostawcie do całkowitego wyschnięcia. Pędzle przechowujcie w etui, które zazwyczaj jest dołączone przy zakupie. Jeśli takiego nie macie możecie kupić niewielką kosmetyczkę i tam trzymać pędzle. Najważniejsze by było dla nich osobne miejsce.

Aleksandra Starachowska
No Comments

Leave a Comment